Сервіс відеоуроків

http://univertv.ru/video/filologiya/literatura/?mark=school

 

UniverTV.ru – это открытый образовательный видеопортал.

На нём можно просмотреть образовательные фильмы на различные темы, послушать лекции в ведущих российских и зарубежных вузах. В разделе «Школа» представлены видеосюжеты с лучшими образцами сложных школьных тем.

Учителя литературы заинтересует раздел «Филология», редактором которого является Филологический факультет Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова. В этом разделе приглашаем заглянуть в рубрику «Школьникам» с подрубрикой «Литература».


Соціальні мережи про книжки


BookMix
Мабуть, саме цей ресурс максимально наближений до звання найкращого спеціалізованого соціального ресурсу для бібліофілів. Додавати книжки до свого переліку легко і зручно. Для цього можна або скористатися пошуком, або досліджувати окремі категорії та жанри (яких більше десяти), в яких часто зустрічається декілька десятків підкатегорій, або просто гортати список кращих творів за останній місяць і знаходити серед них прочитані.
Варто відмітити розділ з рекомендованою літературою, який містить тільки кращі книжки за версією користувачів.
Сайт стане в пригоді як для створення каталогу прочитаного, яке буде відображене у вигляді віртуальної полиці, так й для "обліку" цікавих новинок.
Книжки можна оцінювати за 5-бальною системою. додавати до прочитаних та помічати як рекомендовані.
(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 3, с.78)

Имхонет
Ресурс "Імхонет" - це каталогізатор самих різних речей: сайтів, подарунків, фільмів. Є на ньому і розділ для книжок. Серед незвичайних функцій - отримання прогнозу за будь-яким твором. Ресурс на основі оцінок користувачів згенерує очікуваний бал. Отримати прогноз з урахуванням особистих смаків можливо у розділі "Рекомендуємо".
Додавання літератури до власної бібліотеки організовано найбільш зручним способом.
(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 3, с.79)

Моя бібліотека
В описі ресурсу "Моя бібліотека" творці сайту особливо підкреслюють введену ними систему рекомендацій. В її основі - принцип колаборативної фільтрації. Щоб отримати перші поради, слід оцінити мінімум 30 творів. Зрозуміло, що більша кількість оцінок значно покращює якість пропозицій.
Відбирати книжки та заносити до власного списку можна, переглядаючи перелік найбільш популярних з них на сайті, за необхідності звужуючи діапазон пошуку за допомогою тегів. Є і безпосередній пошук за назвою. Процес додавання не найзручніший, але є оцінювання за 10-бальною системою, бо деякі твори не завджи можливо втиснути у межі 5-бальної системи.
На жаль, додавати твори на власну віртуальну полицю можна, якщо вводити у спеціальну форму їхні назви, але це дуже уповільнює процес.
(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 3, с.79)

LiveLib
Щодо додавання книжок LiveLib нагадує ресурс "Моя бібліотека". Система оцінювання має три пункти: сподобалось, нейтрально, не сподобалось.
Якщо говорити про зовнішній вигляд, сайт поступається BookMix, а це не на користь його, коли йдеться про вибір користувачів.
LiveLib - единий з ресурсів, який дозволяє отримати код для спеціального віджета, щоб потім розмістити його на власному сайті чи в блозі. Віджет інформує про список улюблених творів і налагоджується досить широко.
В розділі "Мої підбірки" можна створити компіляції з книг, об"єднаних якою-небудь спільною темою чи жанром.Завдячуючи соціальним функціям цими підбірками можна поділитися із друзями.
На сайті є посилання на інтернет-магазини, де можна купувати або завантажити безкоштовно.Також реалізована популярна система "людям, которые читали эту книгу, нравится...". І нарешті, є механіхм рекомендацій, для котрого необхідно заповнювати теги до прочитаних творів.
(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 3, с.79)