Сервіс відеоуроків

Academic Earth
academicarth.org
Підхід, використаний ресурсом Academic Earth, схожий на "УніверТВ". На ньому зберігається база відеолекцій викладачів престижних американських університетів - Берклі, Гарварда, Прістона, Йєля та інших. Перелік 
наукових дисциплін великий, охоплює точні, природничі та суспільні науки.
Творці сайту зауважують. що метою є створення дружньої освітньої "екосистеми", яка надавала б онлайн-студентам доступ до лекцій і семінарів кращих педагогів. Можно вважати, що організатори з цим завданням впорались. Ресурс неодноразово був нагороджений різними інтернет- та друкованими виданнями (Business Week, PC Magazine тощо).
Пошук потрібних матеріалів на Academic Earth можливий декількома шляхами: звичайний варіант із запитом, а також каталоги за тематиками, навчальними закладами і прізвищами викладачів.
(за матеріалами журналу "Домашний ПК", 2011, № 4, с.77


Навчання іноземним мовам в онлайні


rapidenglish.ru

  Даний ресур призначений для швидкого поповнення словарного запасу. Розробники обіцяють, що протягом 10 днів "студент" засвоїть приблизно 2 тисячі англійських слів.  Для цього використовуються мнемонічні методи запам"ятовування. Слова підібрані як найбільш уживаніші в англійській мові. Пропонуються три тарифні плани.

(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, №5, с. 76-77)

 wordsteps.com 

  За своєю направленістю сайт нагадує вищезгаданий Rapid English, бо теж призначений для засвоєння англійських слів. Сайт підтримує роботу з англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською, потугальською, китайською та японською мовами. Започатковано шість режимів роботи: "Флеш-картки" (читання слів та їхніх перекладів з  одночасним запам"ятовуванням), "Варіанти перекладу" (вибір потрібного слова із переліку), "Абетковий суп" (складання правильного слова з набору літер), "Написати переклад до слова" та "Написати слово до перекладу). Є альтернатива у використанні словників - учень може працювати як із власним набором лінгвістичних одиниць, так із тим, яким пропонуж сервер (майже 6 тисяч одиниц).

(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, №5, с. 76-77)


kwiz.me

Cервіс пропонує прослухати англійські слова та вибрати один з п’яти варіантів перекладу. Оцінюючи ваші відповіді сервіс визначає рівень знання мови і у відповідності до нього пропонує нові слова. Всього на сайті близько 9000 слів в межах 187 уроків.

(джерело: журнал «Chip», 2010, № 4, с. 116-117)


nabbber.com

Сайт має функції соціальної мережи, і ви можете вивчати іноземну мову, спілкуючись із друзями - носіями мови, яку хочете вивчити.

Аутентична мова
Дуже ефективно запам`ятовувати нові слова та звороти за допомогою спілкування, читання літератури, перегляду фільмів в оригіналі тощо. Тобто через отримання задоволення від улюбленої справи. Інтернет-сервіс, призначений для вивчення іноземної мови у такий спосіб, має назву LinguaLeo.
Власники сайту зауважують, що сервіс орієнтований на тих, хто, хотя і знає граматику, але не навчився вільно розмовляти іноземною мовою. Його призначення - робота із власними недоліками: тренування у сприйнятті прослуханого, корекція вимови та збільшення словникового запасу. Користувачу пропонується вибрати із бібліотеки LinguaLeo цікаві фрагменти тексту або відео- чи аудіоконтент. Це може бути увесь твір або його частина, оформлена у вигляді тематичного завдання для вашого рівня володіння мовою. Водночас фрагмент можливо не тільки переглядати (прослухати), але й виділити у ньому незнайомі слова, перенести їх у персональний словник та пізніше вивчити за допомогою спеціального комплексу вправ.
Головна перевага  сервісу LinguaLeo в тому, що він використовує аутентичну мову, а не складну граматику та адаптовані тексти. Прослухане можна потім відтворити у побутових розмовах з носіями мови, що дає найкращий результат, ніж просто заучування.
Безкоштовна передплата на сервіс LinguaLeo обмежує кількість нових слів, які щоденно можна додавати до персонального словника. 
(за матеріалами журналу CHIP, 2012, № 4, с.108)
Спілкування з носіями як шлях до успіху
Ще один онлайн-сервіс для вивчення іноземної мови - спеціалізована соціальна мережа "Лайвмока" (Livemocha). Як у випадку з LinguaLeo, де користувачі беруть активну участь у визначенні освітнього контенту, який потім програмно обробляється, вивчення іноземної мови на Livemocha спирається на допомогу учасників з різних країн.
Тут "класичні" вправи, упорядковані редакторами в тематичні курси. Є граматика, аудіо- та відеоконтент, що допомагає запам`ятовуванню. Особливістю є перевірка письмових та усних завдань не викладачами, а носіями мови із тих, хто зареєструвався в цій мережі і вказав, що спілкується, наприклад, англійською мовою.
Також, якщо ви є носієм української чи російської мови і зареєструєтесь, то маєте можливість допомагати всім, хто вивчає вашу мову, виправляти помілки в їхніх вправах.

Зарубіжні сервіси віртуальних подорожей


armchair-travel.com 
Англомовний ресурс пропонує здійснити інтерактивну поїздку до таких пам’яток архітектури, як Тадж-Махал в Індії, Королівські ботанічні сади К’ю у Великобританії, або собор Святого Павла у Лондоні. Для цього треба натиснути на слово «Explore» або «View», після цього відкриється віконце з картою. Натискаючи на крапки, які визначають кути огляду, можливо здійснити віртуальну екскурсію, насолоджуючись панорамою. Мабуть, найбільш приваблива пропозиція – опинитися усередині Вестмінстерського абатства у Лондоні. Окрім музеїв та соборів ресурс дозволяє оглянути офіси компаній та видавництв. Перелік об’єктів знаходиться в меню зліва.

(джерело: журнал «Chip», 2011, № 8, с. 84-85)

sphericalimages.com

Ресурс SPHERICALimages пропонує 360-градусні панорами високої роздільної здатності.  Користувач має можливість оглянути музей воскових фігур мадам Тюссо у Лондоні, також різноманітні мюзик-холи та кафедральні собори, переглянувши панорами відмінної якості під різним кутом.

(джерело: журнал «Chip», 2011, № 8, с. 84-85)


Веб-імперія BBC (British Broadcasting Corporation)


bbc.co.uk/ukrainian

Головна сторінка Української служби ВВС містить політичні, економічні, науково-технічні та інші новини. Є розділ, присвячений вивченню англійської мови.

www.bbc.co.uk/history

www.bbc.co.uk/history/forkids

www.bbchistorymagazine.com

Ставлення до історії Британської радіомовної корпорації завжди було особливе. Їй присвячений окремий підсайт, офомлений під смаки молодого покоління. Титульна сторінка є своєрідним роздоріжжям, щляхи від якого ведуть і до розділу тематичних радіо- і телепрограм, і до розділу з біографічним довідником відомих історичних персон, і до розділу інтерактивного контенту з картами битв, різноманітними таймлайнами, віртуальними турами по визначних місцях і навіть іграми.

(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 6, с.78-79)

news.bbc.co.uk/onthisday

 

Це ресурс календарного характеру. Кожна помічена подія супроводжується детальним описом та коментарями. Присутній рубрикатор за темами та датами.

(джерело: журнал "Домашний ПК", 2010, № 6, с.78-79)